Něco málo o mně...

K Bujinkanu, dřívější název Ninjutsu, jsem se dostala náhodně. Moje spolužačka ze střední školy měla kamaráda a ten studoval Ninjutsu. Velice mě to zaujalo a tak jsme se domluvily a šly se tam podívat. Bylo to na jaře 1993 a kluci cvičili v Nemilánském lesíku. Přidaly jsme se k nim. Od září 1993 začal za námi do Olomouce jezdit tehdejší instruktor Ninjutsu, pan Jiří Hübner a vedl 2x týdně tréninky několik let. Po pár letech jsem se dostala k učiteli Luboši Pokornému, zakladateli Ninjutsu v ČR. Pan Pokorný pořádal každý měsíc víkendový seminář a každé léto tréninkový festival.

V roce 2001 jsem poprvé letěla do Japonska studovat do centra Bujinkanu, k Sóke Dr. Masaaki Hatsumimu. Byl to velký zážitek a bylo to i velice těžké.

Ještě zmíním zatím svůj poslední pobyt v Japonsku, to bylo na podzim roku 2005, složila jsem v Hombu Dojo u Sóke Hatsumiho zkoušku na 5.dan = Sakki test (je to zkouška, kdy sedíte na zemi se zavřenýma očima a za vámi stojí učitel a v jednu chvíli Vás sekne; seká cvičným mečem; úkol studenta je vyhnout se ve správnou chvíli seku, student má vycítit úmysl učitele).